Fırlayabilecek 2 Meme Coin Bunlar!

Mart’ta, kripto para piyasasında Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) gibi meme coin popülaritesinde büyük bir artış olmuştu. 

Başlangıçta heyecanlı topluluklar ve viral sosyal medya trendleri tarafından yönlendirilen bu coinler ve tokenler artık kendilerini daha stabil bir kripto para ekosistemi içinde yerleştirmeyi amaçlıyor. Ayrıca, pazardaki yaklaşan çeşitli etkinliklerin, söz konusu meme coin ve coinler için elverişli koşullar yaratır. 

Meme coin için olumlu piyasa rüzgarları!

Yaklaşan Bitcoin (BTC) halving süreci, tarihsel olarak Bitcoin fiyat artışı ile aynı zamana denk geldi. Tüm kripto para piyasasında önemli etki yarattı. Ayrıca, boğada SHIB ve DOGE gibi meme coin ve diğer coinler için avantajlar doğurur.  

Ayrıca, ABD merkezli bir Ethereum (ETH) spot ETF için yasal onay, kurumsal yatırımcıları piyasaya çeker. Sonuç olarak, Bu sermaye meme coinlerin değerini olumlu yönde etkiler. Tanınmış coinler ile karşılaştırıldığında daha düşük giriş noklataları yeni yatırımcılar için daha cazip gözükebilir. 

Meme coin büyümesinin zorlukları!

Ancak, 2024 yılına kadar 25 milyar dolarlık piyasa değeri yapmak coinler için önemli bir zorluk.  

Kripto piyasasındaki voltalite, önemli bir engel olmaya devam ediyor. Öngörülmeyen piyasa değişiklikleri, bu coinlerin fiyat dengesini bozabilir ve piyasa değeri büyümesini sınırlayabilir. 

Shiba Inu (SHIB)!

Shiba Inu şu anda 13,56 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Ekim 2021’deki en yüksek seviyesi olan 43,51 milyar dolarlık değere kıyasla önemli bir düşüş. Shibarium’un gelişimi sürekli devam ediyor. SHIB’in layer 2 blok zincir ağı işlem hızlarını iyileştirme ve ücretleri düşürme potansiyeline sahip. Ayrıca, Geliştirilmiş işlevsellik, güçlü bir destekçi topluluğuyla birlikte, SHIB’in gelecekteki piyasa değerindeki büyümeye katkıda bulunur. 

Geçen hafta SHIB için olumsuz borsa dalgası, yatırımcı duyarlılığında birikim yönünde potansiyel bir kayma olduğunu gösteriyor. Kendi kendine saklama yöntemlerine geçiş, alıcıların uzun vadeli depolama çözümlerini seçmesiyle anında satış baskısını azalttığı için boğa olur. Shibarium’un gelişimi ve SHIB’in yanma oranı dönüm noktasıdır. Ağdaki 4 milyondan fazla blok aktif kullanımı göstermektedir. Dahası, günlük işlemlerdeki önemli artış, meme coin için artan talebi göstermektedir. SHIB yakım oranı neredeyse %50.000 arttı ve milyonlarca tokeni dolaşımdan kaldırarak onu daha az hale getirdi ve arz azaldıkça zamanla değerini potansiyel olarak artırdı. 

Dogecoin (DOGE)!

Dogecoin, şu an 23,2 milyar dolarlık piyasa değerine sahip ve bu da mayıs 2021’deki 46,14 milyar dolarlık en yüksek seviyesinden çok fazla düştü. Ayrıca, DOGE’nin Elon Musk gibi etkili isimlerle ilişkisi ilgi çekmeye devam ediyor. Ayrıca, Dogecoin’in ödeme yöntemi olarak kullanılması fiyatını ve piyasa değerini etkiler. SHIB’e benzer şekilde, DOGE’nin geçmiş performansı, 2024 yılında 25 milyar dolara ulaşma ihtimalini gösteriyor. Sonuç olarak, aktif kullanım durumlarını oluşturma yetenekleri, uzun vadeli piyasa potansiyellerini etkileyecektir.  

Her iki coin’de Ocak’ta hafif bir düşüş ile başlamış olsa da önemli bir iyileşme kaydettiler. 15 Nisan itibariyle SHIB yılbaşından beri %116,55’lik bir artış yaşarken, DOGE %74,14’ lük artış yaşamış. Başka bir deyişle bu yıl hem SHIB hem DOGE için ilginç bir yıl oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x