X Odası 14. bölümü yayında: Kennedy’i kim vurdu

Odatv editörü Zeynep Çakır gençlerin nabzını tutmaya, her hafta değişen gündemlerinde öne çıkan isimleri sizin için anlatmaya devam ediyor… Geçen hafta Masterchef yarışmasıyla akıllara kazınan Çağatay Akgül ile mutfağa giren Odatv editörü, bu haftanın 4 yeni gözdesini anlattı. Peki bu haftanın gözdeleri nelerdi? Ünlü yazar Beyza Alkoç, Karantina kitabının film olacağını duyururken influencerlar yeni bir moda akımı yarattılar. X Odası’nın 14. bölümü şimdi yayında.

KARANTİNA

Sizlere Beyza Alkoç’tan, 3391’den bahsetmiştik değil mi? Uzak mesafe aşkının heyecanını hissettiren bu filmin ardından Alkoç’un kitaplarını okuyan hayranlara bir müjde daha… Karantina, film oluyor. 5 seriden oluşan bu kitabın hikayesi ise okulda başlayan bir salgın ve ardından uygulanan karantinayla devam ediyor… 4 gencin arkadaşlığına evrilen bu hikayenin tahmini vizyon tarihi ise bilinmiyor.

“KENNEDY’İ BEN VURDUM”

Gençler arasında oldukça popüler olan yeni nesil rapte son 2 haftadır Wegh fırtınası var. Asıl adı Arif Efe Çilli olan rapçinin ‘Kennedy’i Ben Vurdum’ parçası, çıktığı gibi de listelerde bir numarayı gördü ve ilk 5’ten hiç düşmedi… Hapishane ve cezaevi konseptine sahip şarkının klibi ise 1.5 milyon izlenmeyi çoktan geçti.

GRAFFİTİ SANATI

Karaköy ve Kadıköy sokaklarının vazgeçilmezi… Tartışmasız bu semtlerin hangi sokak köşesinden dönerseniz dönün sizi bir grafiti çalışması selamlar. Kimi zaman Müslüm Gürses, kimi zaman kızgın bir panda, kimi zaman Charlie Chaplin o duvarlarda sizi karşılar. Gerçeğinden oldukça farksız yapılan bu grafiti çalışmaları, fotoğraf çekinmeyi sevenlerin de uğrak noktası… Peki bu Türk graffiti sanatında kimlerden bahsedebiliriz? Onlar sadece imzalarını kullanır, Nuka’dan, Lunatic’ten, Eskreyn’den bahsedebiliriz.

YENİ INFLUENCER AKIMI

Modaya yeni bir soluk getiren bu akıma ben henüz bir isim bulamadım ancak gençler, yakın zamanda bulacaktır. Peki nedir bu? Birçoğumuzun annesi kundak örtüsünü, bebeklik yorganını atmaz saklar. Evet gençler artık bebekliklerine dair anılarını üstlerinde taşımayı tercih ediyor. Peki nasıl mı? Kimi gençler onlardan bir fular yapıyor kimisi ise ceket. Öyle ki bunu takipçileri için yapan bir influencer da var. Egemen Doğan isimli bu influencer, genç takipçilerinin çocukluk eşyalarını onlar için dönüştürüp, tekrar günümüze uyarlıyor.

Siz bu gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz? Bizi takip etmeyi unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x