CANLI GELİŞMELER İngiltere’de Kate Middleton bilmecesi… Haftalar sonra ilk fotoğrafı ortaya çıktı, sosyal medya karıştı: Bu o değil

09:47

Sosyal medya ikiye bölündü: Fotoğraftaki kişi Kate mi?

Haftalardır haber alınamayan Prenses Kate’in nerede olduğuna ilişkin yeni bir iddia gündeme geldi. İngiliz The Sun gazetesinin iddiasına göre; Galler Prensesi, eşi William ile alışveriş yaparken görüntülendi.

Yayınlanan fotoğraflar dünyanın gündemine birinci sıradan giriş yaparken sosyal medyada da büyük bir tartışmanın fitilini ateşledi.

İngiliz The Sun gazetesinin yayınladığı görüntülerde, Prenses Kate’in alışveriş gezisi sırasında gündelik kıyafetler giydiği ve eşi William’la sohbet ettiği görüldü.

ABD’li sunucu Andy Cohen ‘bu kişi Kate değil’ paylaşımı yaptı. Pek çok sosyal medya kullanıcısı da söz konusu karedeki kişinin prenses olmadığını iddia etti. Bazı sosyal medya kullanıcıları ise bu görüntüyü  Kate’in hastalık nedeniyle kilo vermesine bağladı.

08:46

Saray açıklama yapması konusunda yoğun baskı altında

The Sun’a konuşan bir kraliyet uzmanı, Saray üzerinde artan baskı nedeniyle Prenses’in duyurusunun yolda olabileceğini iddia etti. Fotoğraf skandalı internete yayıldığından beri Kate Middleton ve Prens William’la ilgili spekülasyonlar ve imalar oldukça heyecan yarattı. Kraliyet tarihçisi Hugo Vickers, Kensington Sarayı’nın herhangi bir duyuruya izin vermemesi durumunda “daha fazla baskı” olacağını söyledi.

08:11

Fotoğrafı eşi William çekmişti

42 yaşındaki Galler Prensesi, Ocak ayında geçirdiği karın ameliyatından sonra 13 gün boyunca hastanede kalmıştı. Buckingham Sarayı’nın sağlığıyla ilgili çok az bilgi paylaşması da söylentilere yol açmıştı.

İyileşme sürecinde olduğu için az sayıda kişiyle görüşen Galler Prensesi’nin çocuklarıyla fotoğrafını, eşi Prens William çekti. Fotoğrafı geri çekmeyen ülkenin en büyük ajansı PA Media ise Buckingham Sarayı’ndan konuyla ilgili bilgi talep ettiklerini duyurdu.

07:44

Kraliyet Ailesi’nin serveti 28 milyar dolar

İngiltere’de ‘şirket’ adıyla anılan Kraliyet Ailesi, dünyanın en zengin ailelerinden biri. Kraliyet ailesi The Crown Estate, Cornwall Dükalığı ve Lancaster Dükalığı gibi araziler ve bu arazilerdeki mülkleri de içerin 28 milyar dolarlık bir serveti yönetiyor.

Ailenin gelirleri daha çok dükalıklardan gelmekte. Daha çok İngiltere’nin güneyindeki arazi ve mülklerden oluşan toplam 546 kilometrekarelik Cornwall Dükalığı’nın yönetimi Kral Charles’in en büyük oğlu Prens William’ın elinde. William’ın bu arazileri satması kanunen yasak ancak aile bu arazilerden gelen gelirleri kullanabiliyor. Dükalığın 2022 itibarıyla varlıklarının değeri yaklaşık 1,5 milyar dolar olarak ölçüldü.

 

Lancaster Dükalığı’nın portföyünde ise İngiltere ve Galler’deki geniş tarım arazileri, ticari ve kırsal mülkler ile tarihi binalar bulunuyor. 2022 yılı itibarıyla dükalığın değeri yaklaşık 831,5 milyon dolar olarak açıklandı. Lancaster Dükalığı her yıl 25,5 milyon dolar kar elde ediyor.

Bunun yanında aile, vergi mükelleflerinden kesilen vergilerle oluşturulan bir fon olan Sovereign Grant’ten de ödeme alıyor. 2022-2023 yılları için Kral Charles, mülklerinin bakımını finanse etmek, personele maaş vermek ve resmi ziyaretler gibi diğer kraliyet görevlerinin masraflarını karşılamak için bu fondan yaklaşık 109 milyon dolar kullandı.

Canlı Anlatım Özeti

Sosyal medya ikiye bölündü: Fotoğraftaki kişi Kate mi?
Saray açıklama yapması konusunda yoğun baskı altında
Fotoğrafı eşi William çekmişti
Kraliyet Ailesi’nin serveti 28 milyar dolar

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x